رفتن به محتوای اصلی
x

تمامی بیمارستانهای اصفهان موظف به پذیرش مبتلایان به کرونا هستند

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: با توجه به ابلاغ معاونت درمان استان اصفهان با هدف سازگاری با کرونا، تمام بیمارستانهای استان موظف به پذیرش بیماران کرونایی شده اند.

-تمام بیمارستان‌های استان موظف به پذیرش مبتلایان به کرونا هستند

دکتر آرش نجیمی با اعلام اینکه تمام بیمارستان‌های استان اصفهان موظف به پذیرش بیماران مبتلا به کرونا شده‌اند، گفت: با توجه به ابلاغ معاونت درمان استان اصفهان، تمام بیمارستانها اعم از دولتی و خصوصی موظف هستند بخشی از تخت‌های عادی و آی سی یو را برای پذیرش این بیماران اختصاص دهند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه بیمارستان‌های خورشید و امین به عنوان بیمارستان‌های ریفرال و فوق تخصصی مبتلایان به کرونا در نظر گرفته شده‌اند، تصریح کرد: موارد تشخیص داده شده از سایر بیمارستانها به این دو بیمارستان فرستاده می‌شوند.

-اهمیت ماسک در کنترل کرونا

وی با تاکید بر سازگاری با بیماری کرونا عنوان داشت: تخصیص تمام بیمارستانها برای پذیرش بیماران مبتلا به کرونا، با هدف سازگاری جامعه با کرونا دنبال می‌شود تا جامعه درک کند که این بیماری از بین رفتنی نیست و باید با آن سازگار شد.

دکتر نجیمی باز هم بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، فاصله گذاری فیزیکی و استفاده از ماسک تاکید کرد و گفت: مطالعات اخیر استفاده از ماسک را برای بیماران و افراد سالم به شدت توصیه می‌کند. خوشبختانه با کمبود ماسک مواجه نیستیم و اگرچه اولویت استفاده از ماسک‌های جراحی و سه لایه در مراکز درمانی و بهداشتی است اما ماسک پارچه‌ای هم همان کارکرد حفاظتی در برابر این ویروس را دارد.

دکتر آرش نجیمی با اشاره به آمار ۲۴ ساعت گذشته ابتلاء به بیماری کرونا در استان اصفهان اظهار داشت: تعداد موارد دارای علامت و بستری شده ۸۱ نفر است.

وی افزود: در همین مدت زمان ۴۶ نفر نیز با وضعیت عمومی مناسب از بیمارستان‌های استان اصفهان به غیر از کاشان و آران و بیدگل مرخص شده‌اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه تعداد کل بستری‌های مبتلا به کرونا در استان اصفهان غیر از کاشان و آران و بیدگل ۴۳۶ نفر است، گفت: از این تعداد ۱۰۶ نفر با وضعیت حادتر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

-روند ثابت شیوع کرونا در اصفهان

وی اضافه کرد: در یک هفته گذشته تعداد موارد بستری به علت بیماری کرونا در استان اصفهان روند ثابتی و با آمار حدود ۴۰۰ بستری همراه است.

دکترنجیمی اشاره‌ای به افزایش موارد سرپایی مبتلایان به کرونا در مراکز بهداشتی و درمانی خبر داد و افزود: افزایش ناقلان بیماری کرونا در سطح جامعه و عدم پایبندی به قرنطینه توسط این بیماران جای نگرانی دارد.